Hambakivi suurimad vaenlased on merevetikas ja kont

hambakivi

Hambakivi on üks tüütumaid tervisehädasid, millega paljudel loomaomanikel liiga sageli rinda tuleb pista. Ent kas see tähendab, et hambakivi eest pääsu pole ning selle vastu aitab vaid loomaarsti külastus? Kindlasti mitte.

Kui inimese hammaste parimaks sõbraks on hambaniit, siis koeral või kassi hambaid niidiga puhastada tundub ilmselt… üsna hullumeelne plaan? Nõus! Ent õnneks leidub MyPeti kaupluses palju suurepäraseid alternatiive, mis sinu lemmiklooma hambad terved ja puhtad hoiavad.

Hambakivi pole naljaasi

Kuid mis ikkagi juhtub, kui hambakivi tähelepanuta jätta? Tegelikult võib see lisaks halvale hingeõhule põhjustada igemehaigusi ning viia suisa hammaste lagunemise või eemaldamiseni. 

Samuti põhjustab liiga pikalt ravimata jäänud hambakivi infektsioone, mis omakorda kahjustavad looma elundeid, sealhulgas kopse, neerusid ja maksa. Seega ei tasu hambakivile kindlasti läbi sõrmede vaadata, vaid mõelda varakult, kuidas selle tekkimist ennetada.Tasub pidada meeles, et juba tekkinud põletiku või mure korral tuleks kindlasti pöörduda loomaarsti poole, kus hambakivi mehaaniliselt eemaldatakse. Hiljem saab selle probleemi taastekkimist erinevate vahenditega vältida – nendest nüüd kohe räägimegi.

Merevetika vägi

Üheks hambakivivastaseks salarelvaks on merevetikas, mis imendub läbi seedeprotsessi looma sülge ning takistab seeläbi hambakatul ja -kivil hammastele tekkida. Merevetika positiivne mõju looma suu tervisele on teaduslikult tõestatud – seetõttu võiks merevetika lisada koera või kassi igapäevamenüüsse, vältimaks hilisemaid kopsakaid loomaarstiarveid, mis hambakivi eemaldamisega sageli kaasnevad.

PlaqueOff on looma suu ja hammaste tervise heaks välja töötanud erinevaid võimalusi. Üheks variandiks on kasutada koertele ja kassidele mõeldud toidulisandit, mis takistab hambakatul ja -kivil tekkida ning hoiab ära halva hingeõhu. Vetika toidulisand on töödeldud peeneteks graanuliteks, mida tuleks looma toidukaussi lisada iga päev.

Looma tervisele vajalikud ained peituvad ka Grau merevetika pulbris, mille looduslikud koostisosad hoolitsevad lisaks kassi ja koera hammastele ka tema karvkatte tiheduse ja tõule omase optimaalse karvavärvuse eest.

Ent hambakivi ennetamine võib olla ka lõbus ajaviide! Jah, sa lugesid õigesti: MyPetis on saadaval erinevate maitsetega hambapuhastuskondid, mis takistavad hambakatul tekkida. Kui kont “pole päris sinu koera teema”, siis heaks ja mõistagi ka maitsvaks alternatiiviks on Dental Bites ehk mõnusad snäkid, mis lemmiklooma suuhügieeni eest hoolitsevad.

Muide, olgu öeldud, et üheks väga nutikaks hambamurede ennetusmeetmeks on toores kont, mis hambakatu vastu samuti tõhusalt võitleb ja hambaid seeläbi puhastab.

Alternatiive on palju

Täiendavalt võib hambaid pesta spetsiaalse lemmikloomadele mõeldud hambapasta ja -harjaga, ent kui harjamine valmistab raskusi ja peavalu, aitavad hädast välja Vet’s Best koertele ja kassidele mõeldud hambapesulapid, mis saab mugavalt sõrme otsa lükata ning seejärel koera hambad mugavalt üle käia.

Hambapastale on igati heaks alternatiiviks Platinum OralClean+Care hambapesugeel, mis puhastab hambaid õrnalt looduslike eeterlike õlidega, lahustades niiviisi bakterikihi ja eemaldades hambakatu. Geeli jaoks pole hambahari ilmtingimata vajalik: piisab, kui panna väike kogus sellest sõrmeotsale ning seejärel hambaid hõõruda.

Milline on sinu lemmiklooma jaoks sobivaim hambakivivastane sõjaplaan, selle aitavad välja selgitada meie sõbralikud teenindajad. Seega oled oodatud meie kaupluseid külastama ja head nõu küsima!