Puljong koertele – kellele ja miks?

puljong koertele

FoodStudio on hakkama saanud spetsiaalselt koertele mõeldud puljongiga, mille väljatöötamisel osalesid Eesti parimad spetsialistid, sealhulgas veterinaarid ja loomakasvatajad.

Oluline roll oli täita ka 140 neljakäpalisel maitseeksperdil, kellest koguni 90% maitsesid suurima heameelega nii kana- kui veisepuljongit. Kellele ja miks puljong kõige paremini sobida võiks?

Palju häid omadusi

Puljongi puhul on tegemist suurepärase toidulisandiga, mis ühelt poolt aitab säilitada koera normaalset kehakaalu ning pakkuda toidulaual mõnusat vaheldust, kuid teisest küljest mängib olulist rolli näiteks dehüdratsiooni korral ning seedimise toetamisel.

Miks aga peaks koer puljongit saama? Selle kasuks räägib tegelikult väga palju kasulikke omadusi. FoodStudio puljongit keedetakse madalal temperatuuril vähemalt 12 tundi, et kõik organismile kasulikud ained kontidest kätte saada. Õiget puljongit keedetakse teadupärast just kontidest, mitte lihast. Keetmise käigus eraldunud rasv kraabitakse välja, kuna vastasel juhul oleks puljong koera jaoks liiga rasvane ja kaloririkas.

Kollageeni olulisus

Aga räägime lähemalt, miks see päriselt hea on. Õigesti ja pikalt keedetud puljong sisaldab rohkelt kollageeni, mis on organismi üheks peamiseks struktuurvalguks. Piltlikult öeldes on kollageen justkui keha liim, hoides kogu organismi keerulist masinavärki eesmärgipäraselt koos.

Peamiselt on kollageen vajalik koera luustiku, kõhrede ja liigeste normaalse toimimise toetamiseks. Ühtlasi toetab looduslik kollageen koera seedimist: kuna puljong on seedimisele õrn, aitab see võidelda näiteks erinevatest haigusseisunditest taastumise puhul. Kuna organismi kollageeni tootmine aeglustub vanusega, muutub toidust saadav kollageen hilisematel eluaastatel aina olulisemaks.

Sobib ka inimestele

Koertele mõeldud puljong on inimeste omast tummisem ning ei sisalda arusaadavatel põhjustel maitseaineid, sealhulgas soola. Kvaliteedilt võib toote asetada teiste FoodStudio puljongitega samale tasemele seda kinnitab “human grade” ikoon pakendil, mis tähendab, et toodet võivad vabalt juua ka inimesed.

Siinkohal üks asjalik soovitus: sellisel juhul võiks puljongit veega pisut lahjendada ning soovi korral lisada näpuotsaga soola ja oma maitsemeelele sobivaid ürte.

Puljongit valmistatakse vabapidamisel ja rohumaal kasvatatud kanade ja veiste kontidest, mis teeb sellest 100% orgaanilise ja kvaliteetse toote.

Palju kasutegureid

Puljong koertele sobib hästi igapäevaseks tarbimiseks, et oma lemmikut maitseelamustega kostitada, pakkuda vaheldust ja/või tõsta organismis vedeliku taset. Eriti soovitatav on seda anda lisaks, kui loom on ülekaaluline või ei joo vett nii tihti, kui võiks: puljongi maitseküllasus peaks seda probleemi kindlasti leevendama.

Puljongit võiksid jahutamise ja rahustamise eesmärgil tarbida nii sportkoerad, aga ka näiteks tiined või imetavad koerad, seda eeskätt organismi vedelikutaseme tõstmiseks ja üldiseks toetuseks.

Kui sinu koer kipub kuiv- või konservtoidu osas pirtsakas olema, võib siin maitse- ja lõhnaküllasest puljongist abi olla: vala vedelikku krõbinatele või sega näiteks konservtoiduga.

Algaval suvehooajal võiks puljongit sügavkülmutada ning anda koerale palavatel päevadel. Ühest küljest pakub jääkuubik koerale jahutust ning teisest küljest annab pikemaks perioodiks põnevat tegevust.

FoodStodio kana- ja veisepuljong koertele on saadaval MyPeti poodides. Tule meile külla ning üllata oma lemmikut põneva maitseelamusega!