Räägime õlidest: millist peaksid eelistama?

õlid

Kas ka sina armastad oma koera või kassi menüüd aeg-ajalt rikastada erinevate lisandite, maiuste ja õlidega? Kui noogutasid või kasvõi mõtlesid korraks noogutamisele, tasub pilk teravaks teha ja hoolega lugema asuda, sest just õlidest seekord veidi lähemalt räägimegi.

Vahetus teeb head

õlid

Ehkki õlisid teatakse peamiselt kui koera naha ja karvkatte seisukorra parandajatena, leidub nendel paljusid teisigi häid omadusi: muuhulgas aitavad need parandada lemmiku seedetrakti ja südame-veresoonkonna tööd, toetada immuunsüsteemi ja palju muud.

Kui aga asud sobivat õli valima, võib spetsiaalselt koertele ja kassidele valmistatud õlipudelitest pilt esimese hooga kirjuks lüüa: neid on lihtsalt nii palju ja erinevaid! Kuid selles pealtnäha valitsevas segaduses peitub üks asjalik tarkus, mida valiku tegemisel kõrva taha panna: õlisid võib, ja isegi peab, aeg-ajalt vahetama.

Ent miks see nii on? Tõenäoliselt oled varasemalt kuulnud, et ka inimesed ei peaks vitamiine tarbima pidevalt, vaid kuurina ehk vajaduspõhiselt ja vastavalt enesetundele. Täpselt sama kehtib lemmikloomade kohta.

Seega võiks näiteks karvkattele hästi mõjuvat õli kasutada ainult perioodil, mil käimas on karvavahetusperiood – et uus karv päikese käes veelgi säravamalt läigiks!

Väldi duubeldamist

Samuti võiks jälgida, et valitud õli ja looma igapäevane toit ei satuks omavahel konflikti. Toome lihtsa näite: kui sinu koer või kass saab igapäevaselt näiteks lõhe kuivtoitu või värsket kala, tasuks lõheõli asemel mõelda mõne muu, näiteks linaseemne- või mustköömneõli peale.

Vastasel juhul võib koer teatud aineid hoopis liiga palju saada, millest annab tavaliselt märku näiteks rasune karvkate või ajutised seedimishäired. Milleks valada kalatoidule kastmeks kalaõli, kui on ka teisi võimalusi, mis toidulauda hoopis mitmekesistavad?

Millist siis valida?

Nagu öeldud, on õlisid tänapäeval väga palju erinevaid ning iga loomaomanik leiab kindlasti enda lemmikule sobiva.

Kõige populaarsemad õlid on kalaõlid, mis sisaldavad kasulikke rasvhappeid ning on kõigile teada ja tuntud lemmiklooma naha ja karvkatte seisukorra parandamise poolest. MyPet’ist leiab erinevaid kvaliteetseid kalaõlisid. Näiteks sobib nii koertele kui kassidele hästi Grizzli Alaska lõheõli, mida valmistatakse Alaska vabas looduses kasvanud lõhest.

Neeru- ja maksafunktsioonide toetamiseks, aga ka naha ja karvastikuga seotud murede korral soovitame kasutada Skandinaavia lõhest valmistatud külmpressitud Luposan lõheõli. Ent lõhe pole ainus kasulike omadustega kala maailmas: meie valikust leiab ka valge kala õli, mis toetab samuti igakülgselt sinu lemmiku tervist.

Taimsed õlid

Lisaks kalaõlidele leidub palju erinevaid taimseid ehk pähklitest, seemnetest ja nisuidudest valmistatud õlisid, mis sisaldavad samuti palju olulisi kasulikke aineid. Naha ning läikiva karva eest hoolitseb hästi pähklitest valmistatud Hokamix Skin&Shine õli, mida võib toidu kõrvale pakkuda nii koertele kui kassidele.

Lisaks aitab vajalike funktsioonide eest hoolt kanda Oscar linaseemneõli või pähklitest, seemnetest ja nisuidudest valmistatud Velcote õli. Mustköömneõli aga puhastab looma organismi ning aitab kaasa seedetrakti tööle. Leidub ka õlisid, mida saab tarvitada välispidiselt: näiteks võiks kuningakepiõli kasutada kergematel haavadel ja lamatistel.

Küsi julgelt

Kui loetu põhjal muutus valiku tegemine veel raskemaks, ei tasu siiski meelt heita: ootame sind külastama meie MyPet’i poode! Kuna iga loom ja tema vajadused on erinevad, oskame kindlasti hea nõuga abiks olla ja üheskoos sobivaima õli välja valida.