Suvine meelespea: hoolitse palaval päeval oma lemmiku eest!

hoolitse palaval päeval oma lemmiku eest
hoolitse palaval päeval oma lemmiku eest!

Käimasolev suvi tõotab tulla mõnusalt soe ja päikesepaisteline. Loomaomanikuna peaksid kuumadel suvepäevadel kindlasti hoolitsema ka oma lemmiklooma heaolu ja käekäigu eest. Siin on sulle kasulik meelespea, millega suveperioodil arvestada võiksid!

Haara kaasa vesi

Veepudel on suviste jalutuskäikude ja matkade asendamatu kaaslane, mis võiks praegustel palavatel päevadel kindlasti matka- või reisikotis kaasas olla. Lisaks veepudelile võiksid kaasa haarata ka mugava joogikausi – näiteks sobivad selleks hästi Kiwi Walker reisikausid, mis ei raiska kotis ruumi, kuna need saab mugavalt kokku voltida.

Kui aga plaanis on minna pikemale matkaringile, sobib kaasavõtmiseks hästi Kiwi Walker mitmeotstarbeline joogipudel, mida saab kasutada nii toidu- kui jooginõuna. Selle küljes on ka mugav karabiin, et pudelit vajadusel koti külge kinnitada.

Päike kujutab ohtu

Kuna päike kipub kõige intensiivsema taseme saavutama just keskpäeva ja pärastlõuna paiku, võiksid koeraga jalutuskäigud planeerida pigem varahommikule ja hilisõhtule. Proovi näiteks kuumal suvepäeval katsuda asfalti – kui see on sinu käe jaoks kuum, siis on see kindlasti ohtlik ka käpapadjandite jaoks, mis tähendab, et asfaldil jalutamist võiks kindlasti vältida.

Kui aga plaanid palaval päeval siiski koeraga õuetiirule minna, hoia jalutuskäigud võimalikult lühikesed, kõnni pigem varjulisemal tänavapoolel ning hoidu pikalt päikese käes viibimisest. Kuumarabanduse võib saada ka koer, seega hoia oma lemmikul teravat pilku peal!

Õnnetus ei hüüa tulles

Ehkki rand ja sealne merevesi pakuvad koerale suurt avastamis- ja sulistamisrõõmu, võiksid kontrollida liiva temperatuuri ja vett – kui palja jalaga astudes hakkab kuumusest valus, ei tohiks ka koeral lasta sellele astuda, kuna see võib käpapadjanditele kõvasti liiga teha.

Kindlasti võiksid hoiduda pikkadest rannapäevadest – ehkki paljudele koertele meeldib väga ujuda, kujutavad soojas vees vohavad vetikad nende tervisele väga suurt ohtu. Samuti ei tohiks lemmikut jätta autosse, kuna temperatuur võib tõusta ohtliku tasemeni vaid loetud minutitega.

Suvisel perioodil oleks soovituslik koera käpapadjandeid pisut turgutada, seda enam, kui matkamist ja ringiliikumist on tavapärasest rohkem. K9 käppade ja nina salv sobib hästi just pragunevatele või kuivadele käppadele, samuti võib seda kanda ka ninale. Kui aga padjanditel on näha lõhesid või marrastust, aitab antibakteriaalsete raviomadustega K9 haavasalv seda muret tõhusalt leevendada.

Ka kodus võib olla palav

Tihtilugu muutuvad suvel palavaks ka siseruumid, sealhulgas kodu. Seetõttu võiksid hoolitseda, et koer leiaks võimalusel kuumuse eest kosutust näiteks jahedatel vannitoaplaatidel või mõnes muus varjulises kohas.

Jahutamiseks sobib hästi Hugo&Celine koerte jäätis, mida saad soovi korral soetada MyPeti lemmikloomapoodidest või tellida Wolti äpi abil otse koduukseni.

Väga hästi pakub kosutust ka FoodStudio koertele mõeldud puljong. Siit sulle väike nipp: proovi puljongit külmutada jääkuubikutele mõeldud vormis – nii saad koerale pakkuda mõnusaid puljongijääkuubikuid, mis viivad keele alla!