Praktilised jõulukingid sinu lemmikule

Praktilised jõulukingid sinu lemmikule

Jõulud on aeg, mil teeme kingitusi oma lähedastele – kes leiab sobivad lahendused poest, kes teeb midagi oma kätega. Kuid mida kinkida oma neljajalgsele sõbrale, et kingitus oleks päriselt praktiline, mitte ei jääks koos teiste mänguasjadega toanurka vedelema? Kogusime siia artiklisse kokku kingiideed MyPeti tootevalikust, mille abil saad enda koera jõulukuul rõõmustada ning mis on lemmikule samal ajal ka kasulikud.

Nina tööle

pexels karolina grabowska 5942629

Lemmikule jõulukinki valides peaks peamisteks märksõnadeks olema kvaliteet ja praktilisus. Nii tasub päkapikkudel silmad pöörata just interaktiivsete mänguasjade poole, mis pakuvad lemmikule lahendamiseks põneva väljakutse. Nimelt maandab nuustamine ja ninatöö üleüldiselt koera vaimselt ja tagab talle rahuliku meele, aidates peletada ärevust ja igavust.

MyPeti poodides on müügil menuka Rootsi brändi Nina Ottossoni arendavad mänguasjad, mille lahendamisel koer kasutab usinalt oma haistmismeelt. See stimuleerib koera arengut ja on väga hea viis anda lemmikule tegevust, eriti halva ja külma ilma korral, kui õue jalutama minek tundub ületamatu katsumusena. Samuti sobivad nuuskimismängud hästi vigastusest taastuvatele koertele, kel ajutiselt pikemad jalutuskäigud keelatud. Et lemmikuid on erinevaid, erinevad Ottossoni mänguasjad üksteisest ka raskusastme poolest – sobiva väljakutse leiavad nii kutsikad kui eriti kavalad koerad, kel mõistatuste lahendamine juba käpas. Loe lähemalt siit, millise taseme mänguasi võiks sobida sinu lemmikule.

Koerad, kel nuusikimismängud juba selged, võiks rõõmustada Lickimat lakkumismati üle. Matid sobivad igas eas ja suuruses koertele ning neid saab kasutada nii lõbusa mänguasjana kui praktilise abivahendina lemmiku rahustamiseks pesemise või groomimise ajal. Toksiinivabast kummist valmistatud matile saad määrida koera lemmikmaiust, aga ka näiteks maitsestamata jogurtit. Teine kaval nipp on määrida lakkumismatile FoodStudio puljongit ning matt enne kasutamist sügavkülma tõsta, et pikendada lemmiku mänguaega. Muide, FoodStudio spetsiaalselt koertele välja töötatud puljongid pole ainult väga maitsvad, aga toetavad ka lemmiku liigeseid ja seedimist ning tõstavad vedeliku taset tema kehas. Puljongi kasulikkusest koertele oleme lähemalt kirjutanud siin.

Hambad puhtaks

Närimine on koerte jaoks samuti pingeid maandav ja mõnus tegevus. Terved hambad on aga lemmiku üldise heaolu seisukohast üliolulised, sest hambahaigused võivad põhjustada ka süsteemseid terviseprobleeme, nagu südamehaigused, hingamisteede haigused ja neeruhaigused.

Hambapesu aga koertele ehk nii väga ei meeldi – nii on kavalam läheneda maiuspaladega, mida koer saab närida ja seeläbi loomulikul teel oma suuhügieeni eest hoolitseda. Kõige paremini puhastavad koerte hambaid toored liharikkad kondid, mis toimivad justkui loodusliku hambaniidina. Kontide ja koerte ümber on küll esmapilgul palju poleemikat, aga teadliku tegutsemise korral on hirm asjatu. Kontide puhul tuleb kindlasti meeles pidada, et koerale tohib anda ainult 100% tooreid konte, sest kuumutatud ja töödeldud kontidel on oht puruneda koera kõhus kildudeks ja ummistada looma soolt. Kontide menüüsse lisamine peaks samuti toimuma järk-järgult, et looma organism saaks sellega harjuda ning igal juhul tuleb enda koera tundma õppida. Kui sinu koera toidulaualt hetkel kondid puuduvad, saad siit lähemalt lugeda, miks kont ja värske liha koertele niivõrd kasulikud on. Kel aga juba kondid menüüs on, leiavad meelepärast närimismaterjali MyPeti toortoiduletist.

Lemmikud, kelle toidulaual on peamisel kohal kuivtoit võiksid suuhügieeni parandamiseks alustada pigem teistest naturaalsetest närimismaiustest, näiteks hirve sarvest või jaki piimast tehtud maiustest. Naturaalne sarv on hea vahepala, kuivõrd sisaldab koerale olulisi toitaineid ja mineraale ning aitab loomulikul viisil hambaid puhastada. MyPeti valikust leiad erinevas suuruses hirvesarvi. Kui kardad, et sarv on sinu lemmikule liiast, tasuks proovida kuivatatud jaki piimast tehtud maiuseid, mis aitavad samuti tagada hambahügieeni ja vähendada hambakatu teket. Vajadusel saad maiust enne koerale andmist paar minutit vees leotada ja seeläbi veelgi pehmendada. Kontidest ja sarvedest pehmema ning kergemalt seeduva maiuse peamine koostisosa on jakijuust, mis sisaldab rikkalikult kaltsiumit ja erinevaid A-, B-, C- ja K-vitamiine. Piima saadakse selle maiuse valmistamiseks mäejalamil elavatelt jakkidelt ja lehmadelt. Hambakivi ja – katu eemaldamiseks sobivad hästi ka PlaqueOff 100% looduslikud maitsvad kondikujulised närimismaiused, mille spetsiaalne kuju hõlbustab hammaste puhastamist.

Terves kehas terve vaim

Eesti talveilma silmas pidades tasuks jõuluvana kingikotti täites kaaluda ka lemmiku käppasid. Talvistel tänavatel jalutades koguneb pikema karvaga koera käppade vahele tahest tahtmata lund ja jääd, linnas elavatel koertel on ka oht sattuda soolakõrvetuse ohvriks. Nimelt põhjustab tänavatel jää sulatamiseks kasutatav sool koera käpapadjanditel ärritust ja punetust, halvimal juhul ka haavandeid. Hädas koer kipub valutavaid käppasid lakkuma ja närima, et ebamugavustunnet leevendada.

Üks lihtne võimalus käppade kaitsmiseks on käpavaha. Käpavaha tuleks määrida enne jalutuskäigu algust kõikidele koera käppade all asuvatele padjanditele. Lisaks käppade kaitsmisele ärrituste ja lõhede eest aitab vaha samal ajal ka nahka pehmendada. Käpavahast on muide kasu ka suvel, mil salv kaitseb padjakesi kuivuse ja hõõrdumise eest. MyPeti valikust leiad kvaliteetse Naude käpasalvi, mida võib kasutada ka koera kuiva nina niisutamiseks.

Kui otsid lemmikule üldtervist toetavat jõulukinki on parimaks lahenduseks Hokamix30 Classic pulber, mis toetab nii koera ainevahetust, karva kui liikuvust. Hokamix30 pulbris on ühendatud 30 taime väärtuslikud koostisosad, nii hoolitseb toidulisand tiheda ja läikiva karvkatte eest, vähendab karvutuid laike ja kõõma, toetab sidekoe toitainetega varustatust, optimeerib ainevahetust ja aitab üleüldiselt säilitada liikumisjõudu ja elurõõmu.

Kui jääd jõulukingi valimisel hätta, külasta julgelt MyPeti kauplusi Balti Jaama Turul, Pirita Selveris või Pärnu Kaubamajakas ning meie klienditeenindajad aitavad sul leida ideaalse kingi sinu lemmikule, mis on ühtlasi praktiline ja kasulik. Kogu meie jõulutoodete valiku leiad siit.